500 712 102

TREZajęcia w formie kursu – 6 spotkań

Uwolnij się od stresu

Ćwiczenia TRE (Tension & Trauma Releasing Exercises) to metoda stworzona przez dr Davida Berceliego (psychoterapeuty w analizie bioenergetycznej, który od wielu lat podróżuje do obszarów ogarniętych działaniami wojennymi, gdzie pomaga osobom w radzeniu sobie ze skutkami traum/stresu) polegająca na wprowadzeniu ciała, poprzez specjalne ćwiczenia, w wibracje neurogeniczne, w celu uwolnienia się od stresu, napięć i traum.

Zaletą tych ćwiczeń jest ich prostota – są one dostępne dla osób w każdym wieku i w każdej kondycji fizycznej oraz ich naturalność – wibracje neurogeniczne są czymś naturalnym dla wszystkich ssaków, w tym również dla ludzi.

Ich skuteczność opiera się na fakcie, że uwalnianie się z napięć przebiega w tempie jakie nasze własne ciało jest w stanie zintegrować, co wpływa na polepszenie stanu emocjonalnego osoby ćwiczącej.

Celem TRE jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi poprzez nauczenie/przypomnienie ciału jak wibrować. Wibracje obniżają napięcie wszystkich tkanek, na nowo uczą kontaktu/dialogu z własnym ciałem, uczą bycia tu i teraz.

 

TRE przeznaczone jest dla osób, które w swoim codziennym życiu zmagają się z bolesnymi i szkodliwymi skutkami stresu (dzięki TRE osoby min. uczą się samodzielnej regulacji poziomu stresu), z urazami traumatycznymi (dzięki TRE min. pomagamy rozładować skumulowaną energię, jaka powstaje w chwili traumatycznych doświadczeń, a która później nie ma możliwości rozładowania się i „zaczyna żyć swoim własnym życiem w naszym ciele”), jak również jest to metoda wspomagająca psychoterapię. Zapraszamy na ćwiczenia TRE.

TRE szczególnie polecane jest dla:
– osób borykających się z zaburzeniami snu
– osób nieradzących sobie z emocjami
– osób cierpiących z powodu różnego rodzaju bólu (w tym chronicznego)
– osób doświadczających na co dzień stresu (np. menedżerowie, nauczyciele, lekarze, strażacy, policjanci, żołnierze – zwłaszcza po powrotach z działań wojennych)
– osób, które doświadczyły w swoim życiu traumy
– a także dla tych wszystkich którzy pragną być bliżej swojego ciała

Zapisz

Zapisz

Prowadzący zajęcia

Podaruj karnet w PREZENCIE

Zobacz, jak wygląda ZAPROSZENIE

Zapisz

Zapisz

Zapisz