Menu Zamknij

bodyART

bodyART – fuzja różnych technik

bodyART to holistyczny trening funkcjonalny z nurtu body & mind. Oddziałuje na ciało i umysł, prowadzi do słuchania siebie, odnajdywania psychicznej i fizycznej równowagi. Jest fuzją różnych technik, są tu elementy jogi, tai chi, qigong, ćwiczeń terapeutycznych i fitnessowych oraz ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych.

Opiera się na filozofii chińskiej (teorii yin i yang oraz pięciu elementów) i łączeniu w całość przeciwstawnych ruchów, wprowadza harmonię i ułatwia swobodny przepływ energii. Program treningowy jest na tyle uniwersalny, że można kłaść nacisk albo na aspekt funkcjonalny, albo terapeutyczny lub oddychanie i relaks.

To wyjątkowy trening. Trening ciała i ducha. Niesamowicie wpływa na nasze mięśnie, stawy, powięź, a także wzmacnia naszą pokorę i charakter. Jest sposobem na życie. Uczy świadomości na wielu płaszczyznach. Pokazuje mocne i słabe strony. Mobilizuje do pracy. Inspiruje. Można się spodziewać takich ćwiczeń jak: pies z głową w dół, deski, pompki, squady i in. Nie ma jednak morderczych serii i zakładów, kto zrobi więcej i szybciej. bodyART przywiązuje wagę do jakości ruchu i poprawnej techniki.

bodyART jest dla osób, które potrzebują treningu ciała i duszy. Wykracza poza czystą fizyczność, przywraca równowagę psychiczną i duchową. Wysiłek połączony jest z kształtowaniem umysłu i technikami relaksacyjnymi.

Ćwiczymy na matach do jogi i ruch odbywa się w jej obrębie.

bodyART:

  • dobry dla każdego bez względu na wiek i płeć
  • buduje prawidłową postawę, bo ciało poznaje właściwe wzorce ruchowe
  • zwiększa siłę i stabilizację całego ciała, a nie tylko poszczególnych grup mięśniowych
  • zawiera dynamiczny stretching – poprawa elastyczność mięśni i ścięgien
  • pozwala skupić się na sobie i zapomnieć o otoczeniu
  • dotlenia i uczy relaksu

Prowadzenie zajęć:

Inne zajęcia