500 712 102   konto FB

KalariKalari – wzmacnia mięśnie, rozciąga je, oczyszcza organizm z toksyn

Sztuka walki

Kalari (Kalarippayat, Kalarippayattu) – staroindyjska sztuka walki pochodząca z Kerali licząca ponad 5000 lat. Posiada wspólne korzenie z jogą i ajurwedą. Bazuje na pozycjach zwierzęcych (asanach) i koncepcie Shiva-Shakti (stałe-elastyczne, męskie-żeńskie, ciemne-jasne).

Trening obejmuje intensywną pracę z ciałem – wzmacnia mięśnie, rozciąga je, oczyszcza organizm z toksyn. Pobudza zdolność do koncentracji i skupienia. Aktywizuje funkcje życiowe, w tym metabolizm, pracę układu krwionośnego i mózgu. Wycisza i harmonizuje. Jest antidotum na zabiegany styl życia – generalizuje energię i bardzo silnie motywuje do działania. Z drugiej strony, osadza w rzeczywistości, daje poczucie uziemienia i, tak zwanego, gruntu pod nogami (z ang. grounding). Balansuje ciało i umysł, pomaga spojrzeć na rzeczywistość z dystansu. Uczy szybkiego podejmowania decyzji i wytrwałości w działaniu. Po osiągnięciu wysokiego stopnia wtajemniczenia, rozpoczyna się praktykę z kilkunastoma rodzajami broni – od drewnianych kijów poczynając, na elastycznym mieczu kończąc.

Unikalną składową kalarippayat jest kalari chikitsa – medyczna strona kalari. Jest to tajemna wiedza dotycząca marm, punktów energetycznych na ciele człowieka. Przy leczeniu stosowane są masaże, oleje, leki ziołowe oraz specjalna dieta.

„More than an art of combat, kalaripayat is a way of life and a spiritual discipline, it draws from the science of breath. Its martial techniques are designed to create states propitious for deep meditation.”

Zapraszamy na zajęcia Kalari Warszawa, ul. Siedmiogrodzka 1, klub Fitology

Zapisz

Zapisz

Prowadzący zajęcia

Zobacz, jak wygląda Kalari

Podaruj karnet w PREZENCIE

Zobacz, jak wygląda ZAPROSZENIE

Zapisz