Menu Zamknij

Dno miednicy

Metoda kształtowania ciała i postawy

Trening mięśni głębokich oraz dna miednicy jest metodą fitness o działaniu terapeutycznym. Podczas ćwiczeń pracujemy mięśniami głębokimi, ustawiając szkielet w taki sposób, jaki jest dla niego prawidłowy, a który niestety często zostaje wypaczony złymi nawykami, siedzącym trybem życia oraz stresem.

“Knowing the instruction manual for your body is the most important anti-aging tool.” Benita Cantieni

Standardowy trening fitness zajmuje się głównie mięśniami powierzchniowymi, my natomiast skupiamy się na mięśniach głębokich, za fundament uznając kręgosłup i miednicę. Dlaczego? Ponieważ aktywacja miednicy wpływa na resztę ciała – szkielet się napręża, ciało prostuje, a organy przestają być uciskane. To wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, sposób poruszania się, ale także działa profilaktycznie w przypadku takich schorzeń jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, bóle kręgosłupa, a nawet migreny! Dodatkowo trening zwiększa satysfakcję płynącą ze współżycia seksualnego.

Zajęcia skierowane do kobiet na każdym etapie życia i w różnej kondycji; tych w ciąży lub planujących ciążę oraz pań w wieku okołomenopauzalnym. Trening mięśni głębokich i dna miednicy można traktować zarówno jako działanie profilaktyczne, jak i zestaw ćwiczeń terapeutycznych, poprawiających kondycję kobiet cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Prowadzenie zajęć:

Inne zajęcia