500 712 102   konto FB

/ Wydarzenia

Jesień w hamaku

Informacje organizacyjne

  • Prowadzący: Marta Bartnicka
  • Data: 18 - 20 października 2019
  • Czas: 16:00 - 12:30
  • Miejsce: Woźnawieś 30A, Rajgród 19-206

“Jesień w hamaku” czyli Aerial Joga w Zagrodzie Kuwasy.
Wakacje jeszcze trwają ale przyjemnie będzie zakończyć je mając w najbliższych planach małą ucieczkę z miasta. A jeśli uciekać to najlepiej do Zagrody Kuwasy, gdzie będą na nas czekać przytulne pokoje, pyszne regionalne jedzenie, wspaniali gospodarze i oczywiście kolorowe hamaki w przestronnej, drewnianej sali. Będziemy trochę ćwiczyć, trochę odpoczywać, trochę spacerować, relaksować się przy kominku ? każdy znajdzie coś dla siebie.
———————-
TERMIN
18-20.10.2019r (piątek-niedziela)
———————
MIEJSCE
Zagroda Kuwasy (www.zagrodakuwasy.pl)
Woźnawieś 30A, Rajgród 19-206
Zlokalizowana jest bezpośrednio w sąsiedztwie najrozleglejszego parku narodowego w Europie Środkowej, czyli Biebrzańskiego Parku Narodowego.
——————–
ZAJĘCIA
Aerial joga* dla wszystkich, czyli także osób zupełnie początkujących, które nie miały jeszcze styczności z tą formą ruchu. Zajęcia będą przystosowane do każdego poziomu zaawansowania, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas wyjazdu będziemy spokojnie zapoznawać się z techniką jogi w hamaku lub pogłębiać zdobyte wcześniej doświadczenie. Wszystkiemu będzie towarzyszyła atmosfera odprężenia i braku pośpiechu. Będziemy stawiać na delikatne sekwencje ruchu i skupiać się na doznaniach płynących z ciała oswajając poznane pozycje. A wszystko to w kameralnej grupie, w pięknej drewnianej i słonecznej sali na poddaszu.
*Aerial joga jest techniką wykorzystującą miękki i elastyczny materiał hamaka podwieszonego nad podłogą, do rozwijania i pogłębiania tradycyjnych pozycji jogi jak również innych form ruchu i pracy z ciałem.
Na sali dostępne będą maty, koce, wałki do jogi oraz oczywiście hamaki. Jeśli jednak posiadasz własną matę, zabierz ją ze sobą
Prosimy także o zabranie wygodnego, najlepiej przylegającego do ciała stroju do ćwiczeń (koszulka zakrywająca od spodu ramiona, ubranie pozbawione wszelkich ostrych wykończeń typu suwaki) oraz o zapoznanie się z listą przeciwwskazań (na samym dole).
—————–
KOSZT:
Cena wyjazdu obejmuje pobyt wraz z wyżywieniem oraz zajęcia Aerial Jogi.
Cena “early bird” do 15.09.2019r – 649 zł
Cena od 16.09.2019r – 699 zł
W przypadku chęci zabrania osoby towarzyszącej prosimy o kontakt.

*UWAGA! O rezerwacji miejsca decyduje wpłata zaliczki w wysokości 260 zł. Zaliczkę można odzyskać do 30.09.2019 r., zwalniając miejsce. Po tym terminie nie ma możliwości zwrotu zaliczki.
Warsztat odbędzie się od minimum 5 osób.
Klub zastrzega sobie prawo do zmiany organizacji lub odwołania wyjazdu bez podania przyczyny. W sytuacji odwołania wyjazdu całkowita kwota, wpłacona przez uczestnika, zostanie mu zwrócona.
*Opłata klimatyczna płatna na miejscu według stawek obowiązujących w gminie Rajgród (2zł/osoba/doba)
*Dojazd we własnym zakresie.
——————–
ZAKWATEROWANIE
W pokojach 2- oraz 3- osobowych z przestronnymi łazienkami
(o wyborze pokoju decydować będzie kolejność zgłoszeń)
——————-
WYŻYWIENIE
3 pełnowartościowe wegetariańskie (i nie tylko) posiłki dziennie, w dużej mierze oparte o lokalną żywność. (Prosimy o wcześniejszą informację o szczególnych wymaganiach dietetycznych).
——————
PLAN WYJAZDU (orientacyjny plan wyjazdu – może ulec drobnym zmianom)
Piątek (18.10)
16.30 – 18.00 – przyjazd uczestników, zakwaterowanie, czas na herbatę, kawę, złapanie oddechu
18.00 – 19.15 Aerial joga regeneracyjna (spokojna sekwencja na nisko zawieszonym hamaku ukierunkowana na regenerację, odprężenie oraz niwelowanie napięć w ciele. Skupimy się na dłuższym zostawaniu w pozycji, stopniowym zapadaniu w materiał, delikatnym uelastycznianiu ciała i wyciszaniu oddechu)
19.30 kolacja
Sobota (19.10)
8.00 – 9.00 lekkie śniadanie
10.00 – 11.15 Aerial Vinyasa (energetyczna sesja Aerial Jogi polegająca na płynnych przejściach między pozycjami przy zachowaniu spokojnego oddechu, która pozwoli nam uelastycznić i jednocześnie wzmocnić ciało a także rozbudzić się na resztę dnia. Wszystko to oczywiście we własnym zakresie ruchu, możliwości i samopoczucia. Sesja zakończona będzie dłuższym relaksem w hamaku)
12.00 obiad
12.00 – 17.30 czas wolny (czyli czas na odpoczynek, spacery po pobliskim lesie, nad jezioro, zaprzyjaźnianie z miejscowymi końmi, czytanie książek przy kominku)
17.30 – 18.45 Aerial Joga Tricks (czyli “sztuczki” w hamaku. Tym razem spróbujemy oderwać się nieco od ziemi i wykonać kilka zaplotów oraz przejść z podstaw aerial dance. Oczywiście wszystko w zakresie własnych chęci i możliwości)
19.00 kolacja
Niedziela (20.10)

8.00 – 9.00 lekkie śniadanie
10.00 -1 1.15 Aerial Joga Flow (płynna i rozciągająca sekwencja Aerial jogi w rytmie spokojnego oddechu, podczas której postaramy się rozbudzić nasze ciało na cały dzień a na koniec odprężyć kręgosłup w ulubionej pozycji odwróconej i zrelaksować w wybranym ułożeniu hamaka)
12.00 obiad
12.30 wykwaterowanie i wyjazd
——————-
PROWADZĄCA
Marta Bartnicka

Absolwentka studiów podyplomowych “Joga i relaksacja” na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, certyfikowana instruktorka Aerial jogi, instruktorka Pilates – praca na matach I i II stopień (Specjalizacja Core – praca w grupach zwiększonego ryzyka -senior, kobiety po porodzie, zdrowy kręgosłup), instruktorka rekreacji ruchowej (hipoterapeutka), pedagożka. Pasjonatka wszelkich form ruchu sprowadzających ciało i umysł do “tu i teraz”. Miłośniczka Acro i Aerial Jogi oraz Aerial Hoop i szarf akrobatycznych, które ceni przede wszystkim za to, że uczą dystansu do siebie i świata, pozwalają spojrzeć na życie z innej perspektywy, często tej do góry nogami i nie pozwalają traktować wszystkiego zbyt serio. Od lat praktykuje i uczy Astanga Jogi oraz swojej autorskiej vinyasy będącej połączeniem oddechu i płynnego ruchu dostosowanego do danego stanu ciała, umysłu, dnia i miejsca.
——————————–
ZAPISY I INFORMACJE:
e-mail: biuro@fitology.pl
——————————–
LICZBA MIEJSC – maksymalnie 11 osób
——————————–
LISTA PRZECIWWSKAZAŃ (do praktyki Aerial jogi)
– Jaskra
– Ciąża
– Menstruacja
– Przebyta niedawno operacja
– Choroby serca
– Przebyty zawał
– Bardzo niskie lub bardzo wysokie ciśnienie
– Niedawno odniesiony uraz głowy
– Skłonność do mdlenia
– Zawroty głowy
– Osteoporoza
– Zespół cieśni nadgarstka
– Zapalenie zatok przynosowych
– Dyskopatia
– Przepuklina rozworu przełykowego
– Zapalenie stawów
– Botox w ostatnich 6-ciu godzinach
– Choroby układu nerwowego

Serdecznie zapraszamy!