500 712 102   konto FB

/ Wydarzenia

KIDS Aerial Yoga Warsztaty dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

Informacje organizacyjne

  • Prowadzący: Monika Łazuk
  • Data: 23 lutego 2019
  • Czas: 12:00 - 14:00
  • Miejsce: FITOLOGY, ul. Siedmiogrodzka 1, Warszawa

KIDS AERIAL JOGA. Warsztaty dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Prowadzi Monika Łazuk

Warsztaty dla dzieci będą połączeniem klasycznych zabaw ruchowych z elementami jogi – na macie oraz w powietrzu – a dokładniej w specjalnie zaprojektowanym, wytrzymałym hamaku, zawieszonym tuż nad ziemią.

Joga jest dla dzieci szczególnie atrakcyjna, gdyż pobudza wyobraźnię. Nazewnictwo w jodze nawiązuje do świata zwierząt, w związku z czym ćwiczenia stają się relaksującą zabawą w ZOO lub dżunglę. Poza tym joga wspomaga koncentrację – niektóre pozycje wymagają wejrzenia w siebie, odnalezienia równowagi i spokoju.

Dużą zaletą jogi dla dzieci jest to, że nawet wykonywana w grupie, nie uczy nastawienia na rywalizację. Joga pokazuje, że każdy jest inny i każdy ma prawo wykonywać asany po swojemu, we własnym tempie. Z tych zajęć nikt nie wychodzi przegrany, każdy zyskuje wzmocnione ciało i spokojniejszy umysł.

Dodatkowo element aerial jogi pozwoli dzieciom oderwać stopy od ziemi i poddać się delikatnemu kołysaniu w hamaku, co działa niezwykle relaksująco i przywołuje kojące wspomnienia z okresu prenatalnego.

* Prosimy zabrać ze sobą wygodny, przylegający do ciała strój do ćwiczeń (koszulka zakrywająca ramiona, ubranie pozbawione wszelkich ostrych wykończeń typu suwaki)
* Ćwiczymy boso

Termin:

Sobota 23.02.2019 – godz. 12:00-14:00

 

Koszt: 65 zł/ 1 zajęcia

Miejsce: FITOLOGY Klub jogi i fitnessu ul. Siedmiogrodzka 1 (lokal U7, wejście od ul. Giełdowej)
Zapisy: biuro@fitology.pl

Liczba miejsc ograniczona jest do 12 osób!

Prowadząca: Monika Łazuk – kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. Po wielu latach przygody z tańcem współczesnym i teatrem odnalazła jogę, jako najbardziej zrównoważoną praktykę psychofizyczną. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe z Jogi i relaksacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin oraz uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach aerial jogi i acroyogi u polskich i zagranicznych fascynatów tych technik (m. in. Milla Floryd, Liliana Polanco, Björn Heucke, Jason Namer, Almuth Kramer, Jeppe Skovgaard). Monika do niedawna mieszkała w Niemczech i uczyła w największych studiach aerial jogi w Köln i Leverkusen. Jest autorką książki “Aerial joga – antygrawitacyjny flow”

www.omgyoga.pl
www.facebook.com/yogaOMG

*Przeciwwskazania do udziału w warsztacie:
– Jaskra
– Menstruacja
– Przebyta niedawno operacja
– Choroby serca
– Bardzo niskie lub bardzo wysokie ciśnienie
– Niedawno odniesiony uraz głowy
– Skłonność do mdlenia
– Zawroty głowy
– Osteoporoza
– Zespół cieśni nadgarstka
– Zapalenie zatok przynosowych
– Dyskopatia
– Przepuklina rozworu przełykowego
– Zapalenie stawów
– Choroby układu nerwowego

Serdecznie zapraszamy!