500 712 102   konto FB

/ Wydarzenia

Piątkowe wieczory z jogą yin

Informacje organizacyjne

  • Prowadzący: Kasia Smardzewska
  • Data: 15.02; 8.03; 29.03; 26.04
  • Czas: 19:00 - 21:00
  • Miejsce: FITOLOGY, ul. Siedmiogrodzka 1, Warszawa

Zapraszamy na piątkowe wieczory z jogą yin. Po całym tygodniu pracy znajdź czas tylko dla siebie. Pozwól sobie na wyciszenie, relaks i rozluźnienie napiętego ciała. Poddaj się grawitacji i wsłuchaj się w swoje ciało… Odpocznij.
Będziemy w kameralnej grupie, przy świecach i zapachu olejków eterycznych.
 
Czym jest joga yin?
 
Yin jest łagodną, relaksacyjną i jednocześnie intensywnie rozciągającą i otwierającą praktyką jogi. Łączy filozofię tao i medycynę chińską z klasyczną hatha jogą, medytacją i uważnością. Praca w yin jodze jest pasywna i polega na całkowitym odpuszczeniu napięcia mięśniowego w dłuższym trwaniu w pozycji (2-5 minut lub dłużej), w której siła grawitacji działa na ciężar ciała. Yin joga wykorzystuje asany, które są znane z klasycznej hatha jogi, jednakże często są wykonywane inaczej i mają inny cel. Nie ćwiczymy dynamicznie, lecz poddajemy się przyjętemu kształtowi pozycji, akceptujemy zakres naszych możliwości i trwamy w pozycji. W przeciwieństwie do dynamicznych form jogi nie angażujemy do pracy siły mięśni, ale rozciągamy i rozluźniamy powięź, ścięgna oraz wiązadła, a także pobudzamy krążenie krwi i nawilżenie stawów. Yin joga poprawia mobilność i zakres ruchu w stawach, ułatwia utrzymanie stabilności i zabezpiecza stawy przed kontuzjami.
Praktyka yin – w ciszy i bezruchu – uczy cierpliwości, pokory, łagodności, obserwacji i uważności na siebie tu i teraz. Uwalnia od oczekiwań i zewnętrznej presji, a także uwalnia z ciała to, co pod wpływem nadmiernego wysiłku, stresu lub silnych emocji spięło się i zesztywniało.
 
Praktyka jest dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania. Doskonale uzupełnia dynamiczne formy jogi oraz pomaga rozluźnić spięte ciało.
 
Z uwagi na dłuższy czas trwania w asanach zabierz ze sobą ciepłe skarpety i bluzę z długim rękawem.
 
Ten rodzaj jogi jest dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania.
 
Przeciwwskazania:
 
– urazy kręgosłupa
 
– dyskopatia
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
TERMINY:
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
15 luty
8 marca
29 marca
26 kwietnia
godz. 19:00 – 21:00
– – – – – – – – – – – – – – – – – – –
KOSZT:
– – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Koszt 1 spotkania: 50 zł
 
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Miejsce: FITOLOGY Klub jogi i fitnessu, ul. Siedmiogrodzka 1 (wejście od tyłu budynku)
Zapisy przyjmuje recepcja Klubu FITOLOGY:
e-mail: biuro@fitology.pl
W odpowiedzi wyślemy mail ze szczegółami.
 
Liczba miejsc ograniczona jest do 10 osób!
 
Prowadząca: Kasia Smardzewska – instruktorka jogi spiralnej (Dynamic Spiral Yoga Foundation TT), jogi yin (30h ITT YACEP) oraz hatha jogi (studia podyplomowe na kierunku Relaksacja i Joga na Wydziale Rehabilitacji AWF, instruktor hatha jogi TKKF). Po kilku latach praktyki jogi Iyengara włączyła w swoją praktykę różne style jogi i formy pracy z ciałem i umysłem. Joga yin jest ulubioną praktyką Kasi, cudownie wyciszającą, relaksującą i równoważącą element YANG życia codziennego i dynamiczniejszego ruchu.

 

Serdecznie zapraszamy!