500 712 102   konto FB

/ Wydarzenia

Warsztaty Aerial jogi z Moniką Łazuk

Informacje organizacyjne

  • Prowadzący: Marta Bartnicka
  • Data: 11 - 12 października 2019
  • Czas: 19:30 - 16:15
  • Miejsce: FITOLOGY, ul. Siedmiogrodzka 1, Warszawa

Blok 1 – AERIAL SLOW FLOW & RESTORATIVE + GONGI I MISY ŚPIEWAJĄCE
11.10.2019 (piątek) godz. 19:30-21:30

Dźwięki gongów i mis, zapach świec, olejków eterycznych oraz łagodne pozycje w hamaku ? ten blok będzie okazją do wejścia w stan naprawdę głębokiego relaksu. Skupimy się na pozycjach otwierających rejony obręczy barkowej i miednicy, a także odciążających kręgosłup. Hamak będzie zawieszony nisko, dzięki czemu otrzymamy dodatkowe wsparcie ze strony podłoża. Ostatnie chwile wykorzystamy na całkowite zanurzenie w chuście, w dryfującej pozycji savasana. Wygodne ułożenie się w odprężeniu i łagodne kołysanie działają niezwykle relaksująco. Hamak zamienia się w kokon, który na chwilę oddziela nas od reszty świata. Dzięki temu można głębiej wsłuchać się w impulsy biegnące z własnego ciała i umysłu. Wiele osób podczas savasany wraca wspomnieniami do dzieciństwa, w którym kołysanie było czymś bardzo naturalnym – zarówno w czasie prenatalnym, jak i tuż po urodzeniu.

Podczas 2-godzinnej sesji będą nam towarzyszyć dźwięki gongów i mis. Do krainy dźwięku zabierze nas Sandra Anastazja Tyszka – Sunsandra https://sunsandra.com/

Gongi.

Gongi emitują dźwięki o takich częstotliwościach, iż nie tylko je słyszymy, ale również czujemy w postaci dotyku. Tym samym doznajemy masażu dźwiękiem i czujemy wibracje nie tylko na powierzchni ciała ale również głęboko, wewnątrz organizmu. Kiedy dźwięk dotyka naszego ciała, jego wibracje pobudzają zakończenia nerwowe znajdujące się pod naszą skóra, w mięśniach, tkankach czy stawach. Inaczej mówiąc nasz organizm wchodzi w rezonans z dźwiękami, których częstotliwości odpowiadają rytmowi pracy poszczególnych organów w ciele.

Misy śpiewające.

To terapia dźwiękiem, która ma na celu pełen relaks. Notabene już Nostradamus pisał, że najlepszym lekarstwem na nowe choroby jest dźwięk. “Śpiew misy” nie tylko rozluźnia napięcia, relaksuje, uspokaja emocje czy pozwala się wyciszyć. Masaż za pomocą misy, pokonując wszelkie blokady w naszym ciele, leczy również bardzo wiele dolegliwości od schorzeń kręgosłupa, stawów, poprzez bóle migrenowe, kończąc na dolegliwościach kobiecych.

Dźwięk gongów i mis potrafi wywołać stan, który trudno opisać. To uczucie zatrzymania czasu, jedności wszystkich i wszystkiego. To również doznanie absolutnego oderwania od problemów oraz zanurzenia się w tu i teraz. Czy są jakieś przeciwwskazania? Dźwięk gongów i mis potrafi być głośny, ale wibracje mają naturalny charakter i dlatego są bezpieczne dla ucha wewnętrznego oraz błony bębenkowej.

Poziom warsztatów: OPEN, zarówno dla osób praktykujących w hamaku, jak i dla zupełnych nowicjuszy.

Blok 2 – AERIAL FLIPS & TRICS
12.10.2019 (sobota) godz. 12:00-14:00

Aerial joga narodziła się w Stanach Zjednoczonych na początku XXI wieku i wywodzi się z niezwykłego świata cyrkowych akrobacji. Podczas tego bloku sięgniemy do źródeł, a dokładnie do techniki zwanej “Aerial Sling”. Materiał zawieszony w formie pętli daje nieskończoną możliwość zabawy i tworzenia nowych wariantów dobrze znanych pozycji. Podczas tego warsztatu będziemy ćwiczyć podskoki, przewroty i akrobacje w zawieszeniu nad ziemią. Oczywiście zaczniemy od rozgrzewki rozciągająco-wzmacniającej i poznamy wiele technicznych detali, które ułatwią nam dalszą praktykę w podwieszeniu.

Poziom warsztatów: ŚREDNIOZAAWANSOWANY, dla osób, które znają podstawowe chwyty i zaploty oraz swobodnie wchodzą do pozycji odwróconych bez asysty.

Blok 3 – AERIAL CREATIVE FLOW AND INWERSIONS
12.10.2019 (sobota) godz. 14:15-16:15

Aerial joga otwiera drzwi do pozycji, które są nieosiągalne z pozycji maty. Aktywizuje zupełnie nowe grupy mięśni i daje możliwość pracy jednocześnie nad wieloma partiami ciała. Przeniesienie praktyki z maty w powietrze przynosi wiele korzyści: wzmocnienie i uelastycznienie mięśni posturalnych, odciążenie kręgosłupa od nadmiernego napięcia w przestrzeniach międzykręgowych, a także rozluźnienie i odstresowanie. Podczas tego bloku poznamy wiele sposobów na wykorzystanie hamaka i jakości zawieszenia w pozycjach, wziętych z klasycznej jogi na macie. Wykonamy wiele sekwencji ruchów, przechodząc płynnie od asany i asany, a także zmieniając swoje położenie w przestrzeni – raz głową do góry, a raz w dół. Zaczniemy dynamicznie, a skończymy łagodnie, dryfując w miękkich chustach. Będzie nam towarzyszyć hasło “flow”, a więc przepływ: energii, oddechu i pozytywnych wrażeń, płynących z praktyki.

Poziom warsztatów: OPEN, zarówno dla osób praktykujących w hamaku, jak i dla zupełnych nowicjuszy

Nauczyciel prowadzący:
Monika Łazuk, kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. Po wielu latach przygody z tańcem współczesnym i teatrem odnalazła jogę, jako najbardziej zrównoważoną praktykę psychofizyczną. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe “Relaksacja i joga” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w kwietniu 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin oraz uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach aerial jogi i acroyogi u polskich i zagranicznych fascynatów tych technik (m. in. Milla Floryd, Liliana Polanco, Björn Heucke, Jason Namer, Almuth Kramer, Jeppe Skovgaard). Nieustannie szuka nowych sposobów pracy z hamakiem, również w treningu funkcjonalnym, dlatego została certyfikowanym trenerem TRX(R) GSTC. Monika do niedawna mieszkała w Niemczech i uczyła w największych studiach aerial jogi w Köln i Leverkusen. Jest autorką książki ?Aerial joga ? antygrawitacyjny flow?. www.omgyoga.pl

KOSZT:
Jeden blok (2 godziny): – 85 zł
Dwa bloki (4 godzin): 160 zł
Trzy bloki (6 godzin): – 220 zł
Dostępnych jest tylko 17 miejsc!

Miejsce: FITOLOGY Klub jogi i fitnessu, ul. Siedmiogrodzka 1 (wejście od tyłu budynku)
Zapisy mailowe przyjmuje recepcja Klubu FITOLOGY:
e-mail: biuro@fitology.pl
W odpowiedzi wyślemy mail ze szczegółami.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – –

*Przeciwwskazania:
– Jaskra
– Ciąża
– Menstruacja
– Przebyta niedawno operacja
– Choroby serca
– Przebyty zawał
– Bardzo niskie lub bardzo wysokie ciśnienie
– Niedawno odniesiony uraz głowy
– Skłonność do mdlenia
– Zawroty głowy
– Osteoporoza
– Zespół cieśni nadgarstka
– Zapalenie zatok przynosowych
– Dyskopatia
– Przepuklina rozworu przełykowego
– Zapalenie stawów
– Botox w ostatnich 6-ciu godzinach
– Choroby układu nerwowego

– – – – – – – – – – – – – – – – – –

Serdecznie zapraszamy!