500 712 102   konto FB

/ Wydarzenia

Zimowy relaks w hamaku

Informacje organizacyjne

  • Prowadzący: Marta Bartnicka
  • Data: 22 - 24 lutego 2019
  • Czas: 16:30 - 12:00
  • Miejsce: Woźnawieś 30A, Rajgród 19-206

W zimowy weekend zapraszamy Was na chwilę oddechu z dala od miasta i związanych z nim obowiązków. Będziemy ogrzewać się ciepłem domowej atmosfery w Zagrodzie Kuwasy i relaksować w rytmie delikatnego bujania hamaka.
 
Luty, kiedy zima w mieście już trochę się przeciąga a dzień staje się coraz dłuższy, to doskonały moment na nabranie dystansu i świeżego powietrza. Znajdziemy czas na regenerację podczas delikatnych ćwiczeń i spacerów do lasu. Sprzyjać nam będzie piękny drewniany dom położony w bezpośrednim sąsiedztwie Biebrzańskiego Parku Narodowego, towarzystwo ptaków, łosi oraz koni, pyszne wegetariańskie, regionalne jedzenie a także niezwykła gościnność gospodarzy.
 
TERMIN:
22.02 – 24.02.2019r
 
MIEJSCE:
 
Zagroda Kuwasy (www.zagrodakuwasy.pl)
 
Woźnawieś 30A, Rajgród 19-206
 
Zlokalizowana jest bezpośrednio w sąsiedztwie najrozleglejszego parku narodowego w Europie Środkowej (Biebrzańskiego Parku Narodowego), przy szlakach turystycznych Czerwonego Bagna i Grząd. Okolica Zagrody – Bagna Biebrzańskie są uznawane za jedną z najważniejszych w kraju i Europie ostoi ptaków wodno-błotnych. W Zagrodzie Kuwasy znajduje się punkt sprzedaży kart wstępu do parku narodowego. Recepcja chętnie pomoże zorganizować wycieczkę z licencjonowanym przewodnikiem, który stanie się waszymi oczami i uszami w świecie dzikiej biebrzańskiej przyrody.
 
WARSZTAT:
Aerial joga* dla wszystkich, czyli także osób zupełnie początkujących, które nie miały jeszcze styczności z tą formą ruchu. Zajęcia będą przystosowane do każdego poziomu zaawansowania, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas wyjazdu będziemy spokojnie zapoznawać się z techniką jogi w hamaku lub pogłębiać zdobyte wcześniej doświadczenie. Wszystkiemu będzie towarzyszyła atmosfera odprężenia i braku pośpiechu. Będziemy stawiać na delikatne sekwencje ruchu i skupiać się na doznaniach płynących z ciała oswajając poznane pozycje. A wszystko to w kameralnej grupie, w pięknej drewnianej i słonecznej sali na poddaszu.
 
*Aerial joga jest techniką wykorzystującą miękki i elastyczny materiał hamaka podwieszonego nad podłogą, do rozwijania i pogłębiania tradycyjnych pozycji jogi jak również innych form ruchu i pracy z ciałem.
 
Na sali dostępne będą maty, koce, wałki do jogi oraz oczywiście hamaki. Jeśli jednak posiadasz własną matę, zabierz ją ze sobą.
 
Prosimy także o zabranie wygodnego, najlepiej przylegającego do ciała stroju do ćwiczeń (koszulka zakrywająca od spodu ramiona, ubranie pozbawione wszelkich ostrych wykończeń typu suwaki) oraz o zapoznanie się z listą przeciwwskazań (na samym dole).
 
KOSZT:
Cena wyjazdu obejmuje pobyt wraz z wyżywieniem oraz zajęcia.
 
– Cena “early bird” do 31.12.2018 – 649 zł
 
– Cena od 01.01.2019 – 699zł
 
(obowiązuje data wpłaty zadatku)
 
*UWAGA! O rezerwacji miejsca decyduje wpłata bezzwrotnej kwoty w wysokości 40% ceny wyjazdu. Klub zastrzega sobie prawo do zmiany organizacji lub odwołania wyjazdu bez podania przyczyny. W sytuacji odwołania wyjazdu całkowita kwota, wpłacona przez uczestnika, zostanie mu zwrócona.
 
*Opłata klimatyczna płatna na miejscu według stawek obowiązujących w gminie Rajgród (2zł/osoba/doba)
 
ZAKWATEROWANIE:
W pokojach 2- oraz 3- osobowych z przestronnymi łazienkami
(o wyborze pokoju decydować będzie kolejność zgłoszeń)
 
WYŻYWIENIE:
3 pełnowartościowe wegetariańskie (i nie tylko) posiłki dziennie, w dużej mierze oparte o lokalną żywność.
 
PLAN WYJAZDU (orientacyjny plan wyjazdu – może ulec drobnym zmianom)
 
Piątek (22.02):
– 16.30-17.00 – przyjazd uczestników, zakwaterowanie, czas na herbatę, kawę, złapanie oddechu
– 17.30 – 18.45 Aerial Chillout(spokojna, rozluźniająca sekwencja aerial jogi, która pomoże nam wprowadzić się w stan weekendowego odprężenia i zrelaksuje po tygodniu pracy. Oparta głównie na pozycjach w szeroko rozpostartym hamaku spełniającego rolę wyciszającego kokonu
– 19.00 kolacja
 
Sobota (23.02):
– 8.00-9.00 lekkie śniadanie
– 9.30-10.45 Aerial vinyasa flow (energetyczna sesja aerial jogi polegająca na płynnych przejściach między pozycjami przy zachowaniu spokojnego oddechu, która pozwoli nam uelastycznić i jednocześnie wzmocnić ciało a także rozbudzić się na resztę dnia. Wszystko to oczywiście we własnym zakresie ruchu, możliwości i samopoczucia. Sesja zakończona będzie dłuższym relaksem w hamaku)
– 11.00 obiad
– 11.00-17.30 czas wolny (czyli czas na odpoczynek, spacery po pobliskim lesie, nad jezioro, zaprzyjaźnianie z miejscowymi końmi, czytanie książek)
 
– 17.30-18.45 Aerial joga regeneracyjna (powrócimy do łagodniejszej formy ruchu ukierunkowanej na regenerację, odprężenie oraz niwelowanie napięć w ciele. Skupimy się na odciążaniu kręgosłupa, delikatnym uelastycznianiu ciała i wyciszaniu oddechu. Wspomagać nas w tym będzie nisko zawieszony hamak)
– 19.00 kolacja
 
Niedziela (24.02):
– 8.00-9.00 lekkie śniadanie
– 9.30 -10.45 Aerial flow (płynna sekwencja aerial jogi w rytmie spokojnego oddechu, podczas której postaramy się rozbudzić nasze ciało na cały dzień a na koniec odprężyć kręgosłup w ulubionej pozycji odwróconej i zrelaksować w ułożeniu hamaka)
– 11.00 lunch/obiad
– 12.00 wykwaterowanie i wyjazd
 
PROWADZĄCA: Marta Bartnicka – Absolwentka studiów podyplomowych “Joga i relaksacja” Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, certyfikowana Instruktorka Aerial jogi, Instruktorka rekreacji ruchowej, hipoterapeutka, pedagog. Pasjonatka wszelkich form ruchu sprowadzających ciało i umysł do “tu i teraz”. Miłośniczka Acro i Aerial Jogi, które ceni przede wszystkim za to, że uczą dystansu do siebie i świata, pozwalają spojrzeć na życie z innej perspektywy, często tej do góry nogami i nie pozwalają traktować wszystkiego zbyt serio. Od lat praktykuje i uczy Astanga Jogi oraz swojej autorskiej vinyasy będącej połączeniem oddechu i płynnego ruchu dostosowanego do danego stanu ciała, umysłu, dnia i miejsca.
 
ZAPISY I INFORMACJE:
Zapisy tylko mailowe przyjmuje recepcja Klubu FITOLOGY:
e-mail: biuro@fitology.pl
W odpowiedzi wyślemy mail ze szczegółami.
 
LICZBA MIEJSC – maksymalnie 12 osób

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – –

*Przeciwwskazania:
– Jaskra
– Ciąża
– Menstruacja
– Przebyta niedawno operacja
– Choroby serca
– Przebyty zawał
– Bardzo niskie lub bardzo wysokie ciśnienie
– Niedawno odniesiony uraz głowy
– Skłonność do mdlenia
– Zawroty głowy
– Osteoporoza
– Zespół cieśni nadgarstka
– Zapalenie zatok przynosowych
– Dyskopatia
– Przepuklina rozworu przełykowego
– Zapalenie stawów
– Botox w ostatnich 6-ciu godzinach
– Choroby układu nerwowego

– – – – – – – – – – – – – – – – – –

Serdecznie zapraszamy!