500 712 102   konto FB

/ Instruktorzy

Marta Nadratowska  • Name: Marta Nadratowska
  • Position: Instruktorka Jogi Regeneracyjnej
  • Instruktorka Vinyasy (jogi dynamicznej)

Instruktorka jogi

Z zawodu specjalistka do spraw żywienia (po SGGW), a z pasji joginka. Oprócz tego psia mama, wegetarianka oraz zapalona rowerzystka miejska.
Uczy jogi w Warszawie od nastu lat, vinyasy i jogi regeneracyjnej (zawierającej w sobie łagodną vinyasę i elementy jogi yin). Kieruje się zasadą:  asany dostosowujesz do człowieka, nie człowieka do asan. Każdy może praktykować niezależnie od wieku, stanu psychofizycznego, wyznania. Nie trzeba być elastycznym w ciele, ale w głowie – być otwartym na poznanie nowego. Najważniejsze by w ciele płynął odżywczy i kojący oddech.
Jest instruktorką rekreacji ruchowej z elementami kinezyterapii (podyplomowe studia, AWF Katowice, 2008). Szlifowała precyzje wykonania asan  podczas 7 letniej praktyki jogi Iyengara w szkole Adama Bielewicza, potem zauroczyła ją ashtanga vinyasa yoga za swoją dynamikę, flow i koncentracje na energetycznym oddechu. Jednak zawsze uczyła w zgodzie ze sobą, czerpiąc inspiracje m.in. z tych dwóch metod.
Rozwojowi w jodze towarzyszyło zdobywanie wiedzy o powięzi, taśmach anatomicznych, fizjologii oddechu, własna psychoterapia. Rozmowy z fizjoterapeutami, masażystami pracującymi na taśmach anatomicznych, z oddechem, świadomość tego , że ciało psychosomatyzuje, zbiera emocje w ciele, przefiltrowanie tego przez siebie pozwoliły jej odkryć jak ważna jest praktyka łagodna. Jak ważny jest oddech, by po prostu płynął, a ciało odnalazło się w jego rytmie, poruszało w jego tempie. Każdego dnia dzielne ciało, odbierające ogrom bodźców, może potrzebować innej praktyki, czasem regeneracyjnej, innym razem dynamicznej. Podpowiada to oddech. Jego czucie w ciele. Wystarczy go tylko posłuchać.
Oprócz  jogi regeneruje głowę poruszaniem się po mieście rowerem, treningami na szosie, bieganiem po lesie z jamniczką Jadzią i gotowaniem (moje proste wege przepisy znajdziesz na blogu fetazniczego.blogspot.com).