Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KURS INSTRUKTORSKI AERIAL FITNESS

19/09/2020 @ 12:00 - 20/09/2020 @ 17:00

1300 zł

Aerial fitness to system ćwiczeń zainspirowany sztuką cyrkową, przy użyciu specjalnego hamaka do ćwiczeń w podwieszeniu. Technika ta łączy ze sobą m.in. elementy akrobacji, tańca w powietrzu oraz wprowadza ćwiczenia fitnessowe, które wzmacniają mięśnie całego ciała przy dynamicznej muzyce. Podczas tych zajęć endorfiny buzują, stopy odrywają się od podłogi i aktywizują się mięśnie głębokie, szukając balansu i pokonując siłę grawitacji. Ćwiczenia mają charakter siłowo-wzmacniający, rzeźbimy przede wszystkim ramiona, klatkę piersiową, mięśnie przykręgosłupowe, brzucha i ud, dbając nie tylko o perfekcyjny wygląd, ale również zdrowy i silny kręgosłup.

Karolina Kalinowska i Monika Łazuk-Żuk stworzyły autorski program Aerial Fitness , oparty na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu zajęć fitnessu, jogi i tańca. Program ten zawiera ok. 50 ćwiczeń z wykorzystaniem hamaka i nieskończoną ilość wariantów i pomysłów na to, jak urozmaicić klasyczny trening fitness i dodać do niego element pracy z grawitacją i ciężarem własnego ciała.
Kurs zawiera część teoretyczną, podczas której omawiamy wyposażenie studia, sposoby montażu sprzętu do ćwiczeń, a także metodykę prowadzenia zajęć, zasady bezpieczeństwa, przeciwwskazania i wpływ treningu typu Aerial na ludzki organizm. Kolejny etap kursu to część praktyczna, podczas której pokazujemy sposoby na bezpieczne wejście i wyjście z pozycji i omawiamy podstawowe ćwiczenia z elementem podwieszenia. Dodatkowo prezentujemy trzy przykładowe lekcje, tak aby każdy uczestnik mógł na własnej skórze odczuć benefity płynące z treningu Aerial Fitness.
Uczestnicy kursu otrzymają manual z dokładnym opisem wszystkich ćwiczeń, a także dostęp do specjalnie przygotowanych materiałów wideo z nagraniami przykładowych zajęć.
Osoby zainteresowane będą mogły zamówić hamaki do wyposażenia studia. Jako pierwsi na polskim rynku oferujemy sprzęt wykonany z wytrzymałego materiał nylonowego, posiadający certyfikat jakości. Wymiary: 2,80 m x 5 m (lub 6m, 7m itd.). Hamaki dostępne w 13 kolorach.
Uwaga: Program Kursu Instruktorskiego Aerial Fitness jest skierowany do osób, które są certyfikowanymi instruktorami sportu lub rekreacji ruchowej i wymagane jest przedstawienie dokumentu, potwierdzającego kwalifikacje do prowadzenia zajęć grupowych. Osoby, które jeszcze nie zdobyły odpowiednich kwalifikacji, mogą wziąć udział w naszym kursie, ale tymczasowo wydamy zaświadczenie o udziale w 13-godzinnych warsztatach. Jest również wysoce zalecane, aby wziąć udział przynajmniej w kilku lekcjach Aerial Fitness przed przystąpieniem do kursu.
Warunkiem uzyskania certyfikatu jest uczestnictwo w całym kursie (13 h) i prawidłowe wykonanie zadania testowego.

PROGRAM KURSU:

Sobota 19.09
12:00- 12:30 Rozpoczęcie kursu
12:30 ? 13:30 Lekcja pokazowa 1
13:30 ? 15:30 Teoria
15:30 ? 16:30 Lekcja pokazowa nr 2
16:30 ? 17:30 Przerwa obiadowa
17:30 ? 19:30 Teoria i praktyka
? ćwiczenia wzmacniająco-siłowe ugruntowione i póługruntowione

Niedziela 20.09
9:30 ? 10:30 Lekcja pokazowa nr 3
10:30 ? 12:30 Teoria
12:30 ? 14:30 Teoria i praktyka
? ćwiczenia wzmacniająco-siłowe latające/dryfujące i odwrócone
? stretching
14:30 ? 15:30 Przerwa obiadowa
15:30 ? 17:00 Zadanie testowe i wręczenie certyfikatów

MIEJSCE KURSU:

FITOLOGY Klub jogi i fitnessu ul. Siedmiogrodzka 1 (lokal U7, wejście od ul. Giełdowej)
Do dyspozycji kursantów będzie sala o powierzchni 111 m2, w pełni klimatyzowana i wentylowana, wyposażona w 18 stanowisk do Aerial jogi, a także lustra i akcesoria do jogi. Dodatkowo udostępniamy szatnię, prysznice i przestrzeń do relaksu między zajęciami. Klub znajduje się na bliskiej Woli, w pobliżu centrum Warszawy ? na parterze, z własnym bezpośrednim wejściem, w nowoczesnym budynku InCity.

ZAPISY:
e-mail: biuro@fitology.pl
tel. +48 500 712 102.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

KOSZT:

Cena: 1300 zł

PROWADZĄCE:
Karolina Kalinowska ? absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Trener Fitness, Jogi i Aerial Jogi. Przygodę z fitnessem zaczęła już w wieku 17 lat, a w niedługim czasie swoją pasję przeniosła na ścieżkę zawodową. W 2014 roku ukończyła szkolenie pod okiem Tomasza Kostro w akademii dla trenerów fitness ? IFFA Poland i uzyskała tytuł Instruktora Zajęć Grupowych. Od tamtego czasu stale poszukuje nowych, ciekawych inspiracji do prowadzenia swoich zajęć. Gdy parę lat temu na jej sportowej drodze pojawił się hamak, pomysły w głowie zaczęły rodzić się same. I tak oto, z połączenia wiedzy i wieloletniego doświadczenia z klasycznego fitnessu oraz nowo odkrytemu narzędziu, dającemu znacznie mniej przyziemne możliwości ? hamakowi, tygodniowy grafik zajęć Karoliny wzbogacił się o nową, alternatywną i nietuzinkową formę aktywności fizycznej, czyli Aerial Fitness.
Karolina jako magister wychowania fizycznego oprócz pełnienia roli trenera Fitness oraz nauczyciela Jogi, jest także instruktorem gimnastyki korekcyjnej oraz narciarstwa zjazdowego. Uczy i usprawnia ludzi w każdym wieku, a więc nie tylko dorosłych, ale także dzieci i seniorów. Do jej dodatkowych kwalifikacji zawodowych jako trenera Fitness, oprócz Aerial Fitness?u, Jogi i Aerial Jogi, zaliczają się także Fit Ball oraz Aqua Fitness.

Monika Łazuk-Żuk ? kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe ?Relaksacja i joga? na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w kwietniu 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin i od 2016 roku prowadzi kursy instruktorskie Aerial Jogi na poziomie 1 i 2.
W 2017 roku została mamą i od tej pory zwróciła się w stronę treningów siłowych i kondycyjnych, aby sprostać wyzwaniom, jakie niesie macierzyństwo. Do ulubionych form aktywności zalicza TRX (jest certyfikowanym trenerem TRX GSTC), bungee fitness, pływanie i Aerial jogę/dance/fitness ? a więc wszystko to, co zawiera mocny pierwiastek flow, zabawy z grawitacją, nieważkością i polega na pracy z ciężarem własnego ciała. Swoją fascynacją dzieli się na co dzień z uczestnikami zajęć jogi i Aerial jogi w klubach Fitology oraz Holmes Place. Jest autorką książki ?Aerial joga ? antygrawitacyjny flow?.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
UWAGA! O rezerwacji miejsca decyduje wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 40% kwoty za kurs na numer konta przesłany przez Klub drogą mailową. Pozostała kwota w wysokości 60% winna być wpłacona na minimum 7 dni przed rozpoczęciem kursu. Brak dopłaty oznacza rezygnację uczestnika z kursu. Klub zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia bez podania przyczyny. W sytuacji odwołania kursu wpłacona przez uczestnika kwota zostanie mu zwrócona.

Szczegóły

Początek:
19/09/2020 @ 12:00
Koniec:
20/09/2020 @ 17:00
Koszt:
1300 zł

Miejsce wydarzenia

Fitology
Siedmiogrodzka 1
Warszawa, mazowieckie 01-204 Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.