Menu Zamknij

Joga yin

Joga Yin

Yin jest łagodną, relaksacyjną i jednocześnie intensywnie rozciągającą i otwierającą praktyką jogi. Łączy filozofię tao i medycynę chińską z klasyczną hatha jogą, medytacją i uważnością. Praca w yin jodze jest pasywna i polega na całkowitym odpuszczeniu napięcia mięśniowego w dłuższym trwaniu w pozycji (2-5 minut lub dłużej), w której siła grawitacji działa na ciężar ciała. Yin joga wykorzystuje asany, które są znane z klasycznej hatha jogi, jednakże często są wykonywane inaczej i mają inny cel. Nie ćwiczymy dynamicznie, lecz poddajemy się przyjętemu kształtowi pozycji, akceptujemy zakres naszych możliwości i trwamy w pozycji. W przeciwieństwie do dynamicznych form jogi nie angażujemy do pracy siły mięśni, ale rozciągamy i rozluźniamy powięź, ścięgna oraz wiązadła, a także pobudzamy krążenie krwi i nawilżenie stawów. Yin joga poprawia mobilność i zakres ruchu w stawach, ułatwia utrzymanie stabilności i zabezpiecza stawy przed kontuzjami.
Praktyka yin – w ciszy i bezruchu – uczy cierpliwości, pokory, łagodności, obserwacji i uważności na siebie tu i teraz. Uwalnia od oczekiwań i zewnętrznej presji, a także uwalnia z ciała to, co pod wpływem nadmiernego wysiłku, stresu lub silnych emocji spięło się i zesztywniało.

Popołudniowa/wieczorna praktyka relaksuje ciało po całym dniu aktywności i sprzyja wyciszeniu ciała i umysłu. Do praktyki wykorzystujemy pomoce: wałki, koce, kostki, paski itp. Dodatkowo możemy wykonać automasaż piłeczkami.

Praktyka jest dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania. Doskonale uzupełnia dynamiczne formy jogi oraz pomaga rozluźnić spięte ciało.

Z uwagi na dłuższy czas trwania w asanach zabierz ze sobą ciepłe skarpety i bluzę z długim rękawem.

Ten rodzaj jogi jest dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania.

Przeciwwskazania:

  • urazy kręgosłupa
  • dyskopatia

Zajęcia Joga yin/powięziowa Warszawa, ul. Siedmiogrodzka 1

Prowadzenie zajęć:

Inne zajęcia